Pohjeliike seisten | SYKE Tribe

Pohjeliike seisten

Seiso pienellä korokkeella tai rappusella kapeassa haara-asennossa, päkiöiden varassa.
Nouse niin ylös varpaillesi kuin pääset ja laskeudu liikettä vastustaen alas pohkeiden venytykseen asti.
Tee liikettä mahdollisimman pitkällä liikeradalla.

Voit tehdä liikkeen myös jalka kerrallaan.

HUOM! Pohjeliikkeet voidaan tehdä joko alhaalta ylös toteutettuina varpaillenousuina tai ylhäältä ”pudotettuina” joustoina, joilla on lihasten nopeusominaisuuksia sekä elastisuutta tehokkaammin kehittävä vaikutus. 

1814







SYKE Valmentajille

SYKE auttaa valmentajia tuottamaan tehokkaita, laadukkaita ja monipuolisia valmennussisältöjä, oli sitten kysymys yksittäisistä harjoitusohjelmista tai moniulotteisista verkkovalmennuksista.

SYKE Kuluttajille

Ei ole olemassa sellaista verkkovalmennusta, valmentajaa tai asiantuntijaa joka sopii kaikille. Me haluamme auttaa sinua löytämään itsellesi sopivan tavan muuttuvien trendien ja villitysten joukosta.






Tätä harjoitetta käytetään esimerkiksi seuraavissa verkkovalmennuksissa


READY! -juoksuvalmennus
READY! -juoksuvalmennus

0.0/5

(0 arvostelua)

Juoksuohjelma aloittelijalle. Juha Heikkisen valmennuksen jälkeen pystyt juoksemaan ainakin 5 kilometriä. Samalla olet löytänyt liikunnan ilon!

Kesto 12 viikkoa
Alkaa joka maanantai
Valmentaja Juha Heikkinen
Käy Smartum / ePassi / Edenred


49,90 €