Vatsarutistus päinmakuulla jalat pallolla | SYKE Tribe

Vatsarutistus päinmakuulla jalat pallolla

Asetu punnerrusasentoon jalat pallolla ja pidä vartalo ryhdikkäänä.
Vedä polvet koukkuun vatsan alle ja tuo samalla leukaa kohti rintaa, jolloin selkä pyöristyy.
Pidä selkä hetken pyöreänä ja päästä sitten liikettä jarruttaen ojentumaan. älä päästä alaselkää notkolle liikettä tehdessäsi.

HUOM! Vatsarutistusliike päinmakuulla jalat pallolla on kokonaisvaltainen suoran sekä poikittaisen vatsalihaksen lihaskuntoliike, johon voidaan yhdistää vielä punnerrusliike jalkoja ojennettaessa. 

1826







SYKE Valmentajille

SYKE auttaa valmentajia tuottamaan tehokkaita, laadukkaita ja monipuolisia valmennussisältöjä, oli sitten kysymys yksittäisistä harjoitusohjelmista tai moniulotteisista verkkovalmennuksista.

SYKE Kuluttajille

Ei ole olemassa sellaista verkkovalmennusta, valmentajaa tai asiantuntijaa joka sopii kaikille. Me haluamme auttaa sinua löytämään itsellesi sopivan tavan muuttuvien trendien ja villitysten joukosta.