Vaakaprässi | SYKE Tribe

Vaakaprässi

Asetu istumaan vaakaprässiin selkä ja pää tukevasti kiinni penkissä ja säädä penkin etäisyys jalkalevyyn nähden siten, että polvikulma on noin 90 astetta, tai hieman sen alle.

Ota noin hartioiden levyinen jalkojen asento, jalkaterät joko suoraan eteen tai hieman ulospäin. Lähde tekemään kyykkyliikettä polvet varpaiden kanssa samaan suuntaan taipuen, omien liikkuvuuksiesi ehdoilla.

Huomioi myös, että liikkeen ala-asennossa alaselkä ei lähde pyöristymään ja ylhäällä et ojenna polvia ihan lukkosuoriksi.

12260







SYKE for trainers

SYKE helps coaches produce effective, high-quality and diverse coaching content, whether it is individual training programs or multidimensional online coaching.

SYKE for consumers

There’s no training program or coach that is perfect for everyone. In the constantly changing trends and fads, we want to help you find the way that suits YOU best.