Ranskalainen punnerrus vinopenkissä taljassa | SYKE Tribe

Ranskalainen punnerrus vinopenkissä taljassa

1. Asetu vinopenkille selinmakuulle 45 asteen kulmaan. Ota narut/taljatanko käteen noin hartioiden levyisellä myötäotteella ja ojenna kädet suoriksi kohti kattoa.
2. Lähde tuomaan naruja/tankoa otsaasi kohden. Katso, että kyynärpäät osoittavat kohti kattoa ja olkavarret pysyvät pystysuorassa linjassa koko liikkeen ajan.

*Hengitä ulos ojennuksen aikana.
*Tuomalla tangon otsaan rasitat erityisesti ojentajan keskimmäistä ja ulointa päätä. Viemällä tangon pään yli saat rasitettua erityisesti ojentajan pitkää päätä.

3997







SYKE Valmentajille

SYKE auttaa valmentajia tuottamaan tehokkaita, laadukkaita ja monipuolisia valmennussisältöjä, oli sitten kysymys yksittäisistä harjoitusohjelmista tai moniulotteisista verkkovalmennuksista.

SYKE Kuluttajille

Ei ole olemassa sellaista verkkovalmennusta, valmentajaa tai asiantuntijaa joka sopii kaikille. Me haluamme auttaa sinua löytämään itsellesi sopivan tavan muuttuvien trendien ja villitysten joukosta.